KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17495132

nr 1749 5132

Ulla Wale

(1914-2008), Sverige

Oljemålning, Strandblommor. Signerad. Olja på duk, 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm

Ulla Wale, svensk bildkonstnär född 1914 i Stockholm, död 2008.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:29:15

8/12 20:23:52 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ulla Wale

Läs mer om Ulla Wale